Latvijas sociālās informācijas portāls - Social.lv

Burtu lielums
  • Lielāks teksts
  • Normāls teksts
  • Mazāks teksts

Jānis Ozols mašīnas mazgās dabai draudzīgi un ar glanci

E-pasts: Drukāt


Salacgrīvietis Jānis Ozols ir viens no tiem senioriem, kuri arī pensijā nedzīvo dīkā, bet pārsteidz apkārtējos, paveicot kaut ko tādu, ko ne katrs uzdrošinās. Viņš sācis biznesu gandrīz no nulles. Turklāt novada iedzīvotājiem piedāvājot pakalpojumu, kurš līdz šim nav bijis pieejams, iespēju nomazgāt automašīnu.

 

J. Ozols stāsta, ka viņam izdevies paveikt to, kas citiem Salacgrīvā nav sekmējies. Automazgātavas izveidošanai viens no lielākajiem šķēršļiem bijis piesārņojums, ko šāds uzņēmums rada. Viņš ieguvis Valmieras reģionālās vides pārvaldes akceptu, jo viss notiek dabai draudzīgi. Šeit ūdens no dabas nācis, pie dabas atgriežas, kungs raksturo savu mazgātavu, kas iekārtota, šķiet, biznesam ļoti izdevīgā vietā laukumā pie Salacgrīvas kultūras nama.

Tehnoloģiju J. Ozols ir patentējis. Viņš rāda dokumentus ar valsts ģerboni. Tāda mazgāšanas sistēma ir vienīgā Latvijā! lepojas uzņēmējs. Ūdeni sūknē no upes. Tas mašīnu mazgāšanai ir pat piemērotāks nekā no ūdensvada nākušais, jo ir mīksts, uz virsmas nepaliek kaļķu pleķi. Pēc tam ūdens plūst caur filtru, kur eļļas un cita veida piesārņojums tiek savākts. Visbeidzot mazgāšanā izmantotais ūdens nonāk ārējā cisternā. Tālāk to savāc un savām vajadzībām izmanto asenizatori.

J. Ozols nav pieslēdzies ne pilsētas ūdensvadam, ne kanalizācijai, tikai reizi pāris dienās uzpumpē ūdeni no tuvējās Salacas. Pie tās skaitītāju nevar pielikt, smejas saimnieks. Tikai Burtnieku ezers kļūst sausāks! Izgudrotāja sākotnējā iecere bija veidot pārvietojamu automazgātavu, ar kuru varētu, piemēram, piebraukt pie kāda veikala vai stāvlaukumā, kur auto novieto atpūtnieki.

 Jautāts, kāpēc sācis uzņēmējdarbību, sarunbiedrs attrauc: Ko tad es darīšu? Sēdēšu uz soliņa? Viņš nav, tā teikt, pirmo reizi ar pīpi uz jumta. Strādājam ar „glanci”! J. Ozols sola un ir gatavs savus vārdus pierādīt. Automobiļi vienmēr bijuši viņa kaislība.

Pie ledusskapja jaunajā moikā piestiprināts foto, kurā uzņēmējs, tolaik jauns puisis, stāv blakus ģenerāļa limuzīnam, kurā, armijā dienot, vadāja augsto virspavēlnieku. Amatpersonas Pobeda bija arī kārtīgi jāaprūpē. 1975. gadā, drauga aicināts, viņš ar paša atjaunotu Opel Admiral kabrioletu devās uz salidojumu Rīgā Šmerlī. Tur izkonkurējis dalībniekus no visas Padomju Savienības. „Gonkās” man bija pārliecinošs zelts. Aizbraucu priekšpēdējais uz starta, bet pirmajā aplī „nokodu” 18 autiņus un biju līderis. Pēc tam visi teica: „Šo trako nevar laist trasē! 10 gadu J. Ozols vadāja Zvejnieku kolhoza priekšsēdētāju Alfrēdu Šliseru, pēc tam vadīja autobusu, līdz laiki mainījās un viņš kļuva par vienu no pirmajiem privātajiem pasažieru pārvadātājiem.

Vēlāk izveidoja krogu Akmens ligzda Salacgrīvā. Dzīvē gan ne vienmēr gājis gludi, tāpēc, kā pats saka, likstu dēļ, bija aizšmaucis uz Rīgu. Abrenes ielā tiesu namā strādāju par apsarguadministratoru. Sēdēju aiz galda kā lords Kisindžers. Labu algu maksāja, bet, kad pensionāriem to „nogrieza” par 40%, atgriezos Salacgrīvā, noīrēju dzīvoklīti. Enerģiskajam kungam bija kaut kas jādara, lai dzīve būtu interesantāka.

Kā pensionāram viņam nebija viegli atrast līdzekļus, ko ieguldīt biznesā, dažs parāds arī ir. Tomēr viņš pārliecināts, ka galvenā ir vēlēšanās darboties. Dažam labam ir tūkstoši, bet viņš neko nevar izveidot! spriež salacgrīvietis. Liela nozīme esot arī tam, ka viņš vienkārši ir spītīgs, tāpēc domāja un izdarīja!

 

***

Automazgātava

Salacgrīvā, Pērnavas ielā 3.

Tālr. 29533606.

 

 Linda TAURIŅA

29.06.2012

Auseklis