Latvijas sociālās informācijas portāls - Social.lv

Burtu lielums
  • Lielāks teksts
  • Normāls teksts
  • Mazāks teksts

Jelgava.Pašvaldība jauniešiem darbu nedos

E-pasts: Drukāt


2009. gada vasarā Jelgavas pašvaldība vairāk nekā 100 skolēniem no trūcīgām ģimenēm radīja iespēju strādāt pašvaldības iestādēs un aģentūrās, kā arī pie uzņēmējiem, par to maksājot algu. Taču ne pagājušogad, ne šogad skolēniem tādas iespējas nav. Jaunieši bezdarbnieki darbu varēs iegūt, iesaistoties Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piedāvātajā projektā, kur darba vietu skaits atkarīgs no uzņēmēju atsaucības.

Jelgavas pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta informē, ka darba vietas un samaksu skolēniem arī šogad pašvaldībai neesot iespējams nodrošināt ierobežotā budžeta dēļ. Jāpiebilst, ka, piemēram, Liepājā šāda iespēja rasta. Ar pašvaldības finansiālu atbalstu algotu darbu šovasar tur strādās divi simti 13 un 14 gadu vecu skolēnu. Pusaudži strādās divas nedēļas, pa četrām stundām dienā un par darbu saņems 50 latu, informē pašvaldība.

Tikmēr NVA sāk īstenot jaunu nodarbinātības pasākumu bezdarbniekiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem «Darba vieta jaunietim». Tajā varēs piedalīties jaunieši, kuriem bezdarbnieka statuss ir vismaz sešus mēnešus, personas pēc bērna kopšanas atvaļinājuma vai personas ar invaliditāti.

Jaunietis bezdarbnieks, ne ilgāk par deviņiem mēnešiem strādājot viņam izveidotajā darba vietā, saņems samaksu, kas nevarēs būt mazāka par valstī noteikto minimālo algu – 200 latu mēnesī. Darba devējam būs jāveic visas valstī noteiktās nodokļu iemaksas.

Darba devēji, kuri piedalīsies pasākumā, saņems dotāciju jaunieša bezdarbnieka algai – 100 latu mēnesī pirmo sešu mēnešu laikā un 50 latu mēnesī pēdējo trīs mēnešu laikā, informē NVA.

«Parasti Jelgavas uzņēmēju atsaucība ir laba, katru gadu šādus projektus atbalsta arvien jauni,» saka NVA Jelgavas filiāles vadītājs Māris Narvils. Viņš cer, ka maija vidū Jelgavā varētu rasties vairāk nekā 40 darba vietu jauniešiem. «Ja atsaucība no uzņēmējiem būs lielāka, lūgsim papildu finansējumu,» teic M.Narvils.

Jāpiebilst, ka darba vietu jaunietim nedrīkst organizēt nekvalificētos un mazkvalificētos amatos, piemēram, sētnieku, apkopēju un citos līdzīgos amatos.

Dace Diržine, Gaļina Stubailova
Zemgales Ziņas

   

Finanses

Fiskālās sabalansēšanas jomā 2015.gads būs ļoti smags un naudas var nepietikt arī jau apsolītām prioritātēm un pasākumiem, sacīja Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) priekšsēdētājs...
Skatīt vairāk...
Politiķiem jābūt drosmīgiem, neatliekot Latvijas ilgtspējai izšķirošus lēmumus valsts drošības stiprināšanā, kvalitatīvas izglītības pieejamībā, juridiskās vides sakārtošanā, kā arī inovāciju, investīciju un eksporta atbalstam,...
Skatīt vairāk...
Ir beidzies Valsts ieņēmumu dienesta noteiktais «saudzēšanas laiks», kurā aplokšņu algas maksājošiem autoservisiem bija jālabojas. Bet dienesta aplēses liecina, ka legalizējušies vien 2,8% servisu,...
Skatīt vairāk...
Pircēji šogad pirmajā skolas dienā salīdzinājumā ar pagājušo gadu priekšroku dod greznākiem un elegantākiem ziediem, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie tirgotāju pārstāvji.
Skatīt vairāk...
Salīdzinot ar jūlija cenu monitoringa datiem, augustā 90,6% gadījumu preču un pakalpojumu cenu izmaiņas nav novērotas. Cenu pieaugums ir novērots 3,3% gadījumu, savukārt 6,1%...
Skatīt vairāk...
Šveices bankas kopš 2008.gada piedzīvojušas vērienīgu līdzekļu aizplūšanu saistībā ar starptautiskajiem pasākumiem cīņā ar nodokļu nemaksātājiem, liecina auditorkompānijas «PricewaterhouseCoopers» apkopotā informācija.
Skatīt vairāk...