Latvijas sociālās informācijas portāls - Social.lv

Burtu lielums
  • Lielāks teksts
  • Normāls teksts
  • Mazāks teksts

Jelgava.Pašvaldība jauniešiem darbu nedos

E-pasts: Drukāt


2009. gada vasarā Jelgavas pašvaldība vairāk nekā 100 skolēniem no trūcīgām ģimenēm radīja iespēju strādāt pašvaldības iestādēs un aģentūrās, kā arī pie uzņēmējiem, par to maksājot algu. Taču ne pagājušogad, ne šogad skolēniem tādas iespējas nav. Jaunieši bezdarbnieki darbu varēs iegūt, iesaistoties Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piedāvātajā projektā, kur darba vietu skaits atkarīgs no uzņēmēju atsaucības.

Jelgavas pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta informē, ka darba vietas un samaksu skolēniem arī šogad pašvaldībai neesot iespējams nodrošināt ierobežotā budžeta dēļ. Jāpiebilst, ka, piemēram, Liepājā šāda iespēja rasta. Ar pašvaldības finansiālu atbalstu algotu darbu šovasar tur strādās divi simti 13 un 14 gadu vecu skolēnu. Pusaudži strādās divas nedēļas, pa četrām stundām dienā un par darbu saņems 50 latu, informē pašvaldība.

Tikmēr NVA sāk īstenot jaunu nodarbinātības pasākumu bezdarbniekiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem «Darba vieta jaunietim». Tajā varēs piedalīties jaunieši, kuriem bezdarbnieka statuss ir vismaz sešus mēnešus, personas pēc bērna kopšanas atvaļinājuma vai personas ar invaliditāti.

Jaunietis bezdarbnieks, ne ilgāk par deviņiem mēnešiem strādājot viņam izveidotajā darba vietā, saņems samaksu, kas nevarēs būt mazāka par valstī noteikto minimālo algu – 200 latu mēnesī. Darba devējam būs jāveic visas valstī noteiktās nodokļu iemaksas.

Darba devēji, kuri piedalīsies pasākumā, saņems dotāciju jaunieša bezdarbnieka algai – 100 latu mēnesī pirmo sešu mēnešu laikā un 50 latu mēnesī pēdējo trīs mēnešu laikā, informē NVA.

«Parasti Jelgavas uzņēmēju atsaucība ir laba, katru gadu šādus projektus atbalsta arvien jauni,» saka NVA Jelgavas filiāles vadītājs Māris Narvils. Viņš cer, ka maija vidū Jelgavā varētu rasties vairāk nekā 40 darba vietu jauniešiem. «Ja atsaucība no uzņēmējiem būs lielāka, lūgsim papildu finansējumu,» teic M.Narvils.

Jāpiebilst, ka darba vietu jaunietim nedrīkst organizēt nekvalificētos un mazkvalificētos amatos, piemēram, sētnieku, apkopēju un citos līdzīgos amatos.

Dace Diržine, Gaļina Stubailova
Zemgales Ziņas

   

Finanses

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) valde atkārtoti paudusi atbalstu izpilddirektorei Kristīnei Lagardai, kurai Francijā izvirzītas kriminālapsūdzības par nolaidību saistībā ar viņas rīcību laikā, kad viņa...
Skatīt vairāk...
Lielbritānija gatavojas piedāvāt sestdien paredzētajā Eiropas Savienības (ES) samitā atslēgt Krieviju no starptautiskās baku informācijas apmaiņas elektroniskās sistēmas SWIFT, ziņo krievu radiostacija «Eho Moskvi».
Skatīt vairāk...
Latvijā ir vienas no lētākajām vilcienu biļešu cenām pasaulē, liecina portāla «Goeuro.com» izveidotais vilcienu cenu indekss.
Skatīt vairāk...
Starptautiskais Valūtas fonda (SVF) valde piektdien atbalstīja aizdevuma kārtējā maksājuma 1,39 miljardu ASV dolāru (aptuveni viena miljarda eiro) apmērā piešķiršanu Ukrainai, teikts SVF paziņojumā.
Skatīt vairāk...
Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, Eiropas Savienība (ES) sākusi apsvērt jaunas sankcijas pret Maskavu, atsaucoties uz vācu laikrakstu «Die Welt», vēsta krievu radiostacija «Eho...
Skatīt vairāk...
Krievijas enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks piektdien brīdināja par ievērojamiem riskiem Krievijas gāzes piegādēm Eiropai gaidāmajā ziemā saistībā ar pieaugošo Ukrainas krīzes saspīlējumu.
Skatīt vairāk...