Latvijas sociālās informācijas portāls - Social.lv

Burtu lielums
  • Lielāks teksts
  • Normāls teksts
  • Mazāks teksts

Jelgava.Pašvaldība jauniešiem darbu nedos

E-pasts: Drukāt


2009. gada vasarā Jelgavas pašvaldība vairāk nekā 100 skolēniem no trūcīgām ģimenēm radīja iespēju strādāt pašvaldības iestādēs un aģentūrās, kā arī pie uzņēmējiem, par to maksājot algu. Taču ne pagājušogad, ne šogad skolēniem tādas iespējas nav. Jaunieši bezdarbnieki darbu varēs iegūt, iesaistoties Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piedāvātajā projektā, kur darba vietu skaits atkarīgs no uzņēmēju atsaucības.

Jelgavas pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta informē, ka darba vietas un samaksu skolēniem arī šogad pašvaldībai neesot iespējams nodrošināt ierobežotā budžeta dēļ. Jāpiebilst, ka, piemēram, Liepājā šāda iespēja rasta. Ar pašvaldības finansiālu atbalstu algotu darbu šovasar tur strādās divi simti 13 un 14 gadu vecu skolēnu. Pusaudži strādās divas nedēļas, pa četrām stundām dienā un par darbu saņems 50 latu, informē pašvaldība.

Tikmēr NVA sāk īstenot jaunu nodarbinātības pasākumu bezdarbniekiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem «Darba vieta jaunietim». Tajā varēs piedalīties jaunieši, kuriem bezdarbnieka statuss ir vismaz sešus mēnešus, personas pēc bērna kopšanas atvaļinājuma vai personas ar invaliditāti.

Jaunietis bezdarbnieks, ne ilgāk par deviņiem mēnešiem strādājot viņam izveidotajā darba vietā, saņems samaksu, kas nevarēs būt mazāka par valstī noteikto minimālo algu – 200 latu mēnesī. Darba devējam būs jāveic visas valstī noteiktās nodokļu iemaksas.

Darba devēji, kuri piedalīsies pasākumā, saņems dotāciju jaunieša bezdarbnieka algai – 100 latu mēnesī pirmo sešu mēnešu laikā un 50 latu mēnesī pēdējo trīs mēnešu laikā, informē NVA.

«Parasti Jelgavas uzņēmēju atsaucība ir laba, katru gadu šādus projektus atbalsta arvien jauni,» saka NVA Jelgavas filiāles vadītājs Māris Narvils. Viņš cer, ka maija vidū Jelgavā varētu rasties vairāk nekā 40 darba vietu jauniešiem. «Ja atsaucība no uzņēmējiem būs lielāka, lūgsim papildu finansējumu,» teic M.Narvils.

Jāpiebilst, ka darba vietu jaunietim nedrīkst organizēt nekvalificētos un mazkvalificētos amatos, piemēram, sētnieku, apkopēju un citos līdzīgos amatos.

Dace Diržine, Gaļina Stubailova
Zemgales Ziņas

   

Finanses

Latvijas Radio papildu pieprasījis 35 tūkstošus eiro vasaras olimpisko spēļu atspoguļošanai, informēja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).
Skatīt vairāk...
Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektors Jānis Gardovskis neuzskata, ka sociālu zinātņu programmu absolventu vidū ir liels bezdarbnieku īpatsvars.
Skatīt vairāk...
Apdrošināšanas sabiedrības «Balta» pieredzē ir saņemti lūgumi gan palīdzēt atrast laimi un mīlestību, gan atlīdzināt par gūtajām traumām romantiskos un intīmos brīžos, informēja «Balta».
Skatīt vairāk...
Pēc situācijas uzlabošanās cilvēktiesību jomā Eiropas Savienība (ES) pārtrauks lielāko daļu sankciju pret Baltkrieviju, tostarp prezidentam Aleksandram Lukašenko noteiktās, piektdien ziņo diplomātiskie avoti.
Skatīt vairāk...
Par jauno Satiksmes ministrijas parlamentāro sekretāru izvēlēts Edgars Tavars no Zaļu un zemnieku savienības (ZZS), pastāstīja ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Aivis Freidenfelds.
Skatīt vairāk...
Viena no aktuālākajām tēmām pēdēja mēneša laikā bija jaunās valdības veidošana. Tagad Māra Kučinska (ZZS) izveidotajam Ministru kabinetam«mantojumā» tiek nodota vairāku sabiedrībai nozīmīgu jautājumu...
Skatīt vairāk...