Latvijas sociālās informācijas portāls - Social.lv

Burtu lielums
  • Lielāks teksts
  • Normāls teksts
  • Mazāks teksts

Nejēdzības

Eksperti: Puse no bērnu pieskatīšanas pabalsta būs jāmaksā nodokļos

Vecāki saņems tikai apmēram pusi no 100 latu valsts atbalsta bērna uzraudzības pakalpojumu apmaksai, jo otru pusi būs jāsamaksā nodokļos un izdevumos par aukles atbilstības prasību nokārtošanu,

Lasīt tālāk...
 

Pēdējos gados sarucis skolēnu skaits Latvijas skolās

Šī gadsimta laikā dramatiski samazinājies skolēnu skaits Latvijas skolās. 2000. gadā mūsu valstī mācījās 344 822 bērni, bet šajā mācību gadā — tikai 200 706.

Lasīt tālāk...

Tukšie lauki - skarbā realitāte

Bija saulaina un skaista ziemas diena, kad mani ceļi veda uz Alūksnes novada nostūri Pededzi. Ceļā devos priecīgā noskaņojumā, jo braucu uz rotaļu laukuma atklāšana.

Lasīt tālāk...

Nabadzības risks ir liels

Pēc Labklājības ministrijas datiem lielākajā nabadzības riskam pakļautajā grupā Latvijā kopumā ir 425 000 cilvēku jeb piektā daļa iedzīvotāju ar mājsaimniecību ienākumiem 150 vai mazāk latu mēnesī. Tas nozīmē, ka šajās mājsaimniecībās bieži nepietiek naudas īrei, siltumam, pārtikai. Pērn 100 tūkstošiem cilvēku mēneša ienākumi bija mazāki par Ls 45.

Lasīt tālāk...

Aprūpes centru vadībai ripo galvas - I.Purne un M.Intenberga

Mēs vairāk tam pievēršam uzmanību, skatāmies uz iespējamiem pārkāpumiem bez žēlastības, tā Neatkarīgajai faktu, ka pēdējos mēnešos jau divu valsts sociālās aprūpes centru vadītāji zaudējuši savus amatus, skaidro Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāre Ieva Jaunzeme. Šonedēļ no amata atbrīvota valsts sociālās aprūpes centra Zemgale direktore Marta Intenberga, jo pieļāvusi pārkāpumus iepirkumu procedūrās. Kļuvis zināms, ka no darba, pēc abpusējas vienošanās, aizgājusi cita reģionālā sociālās aprūpes centra Rīga direktore, bijusī labklājības ministre Iveta Purne.

Lasīt tālāk...
Lapa 1 no 21
 
500 tūkstoši eiro no AS Baltijas Ekspresis negodīgas konkurences aizlieguma sakarā un 141 tūkstotis eiro no bijušā SIA LDz Cargo valdes priekšsēdētāja Māra Bremzes, kurš tagad kļuvis par konkurējošā Baltijas Ekspreša vadītāju, - šādas ir summas, ko uzņēmums vēlas tiesas ceļā piedzīt sakarā ar sava kādreizējā vadītāja „aizmāršību”, par labu jaunam darbam un jaunai algai „piemirstot” vienošanos, kura viņam pērn no šī AS Latvijas Dzelzceļš meitasuzņēmuma ļāva saņemt vairāk nekā 218 tūkstošus eiro. Pietiek šodien publicē fragmentus no...
To, kas notiek tad, kad nespējnieku ieliek augstā amatā, mums uzskatāmi demonstrē „par radio atbildīgais” Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Ivars Āboliņš: izskatās, ka kādreizējais žurnālists savu pārraudzības nozari spēj „vadīt” tikai ar rakstiņiem internetā.
Pēdējās dienās plašu ievērību ir guvusi sevi par „komunikācijas eksperti” dēvējošā Sandra Veinberga. Ņemot vērā lasītāju interesi, publicējam šo mazo rakstiņu, kas laikrakstā Cīņa publicēts 1982. gadā un kurā Veinberga stāsta par aspirantūras laiku M. Lomonosova Maskavas Valsts universitātes Žurnālistikas fakultātē:
Dāsni atalgotie padomnieki un kancelejas vadība jau kārtējo reizi iegāzuši Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, kurš kāpis ANO Ģenerālās asamblejas 72. sesijas tribīnē, lai debatēs uzstātos ar runu, kura ir bijusi pilna ar viņam nesaprotamiem un neizrunājamiem vārdiem un kuru viņš acīmredzami ir redzējis pirmoreiz. Publicējam šīs uzstāšanās krāšņāko fragmentu salikumu, ko sociālajā tīklā Twitter ievietojis asprātis ar segvārdu @Nepareizais.
Pie kādas daudzdzīvokļu mājas Stopiņos plānots nozāģēt dižkoku, jo atbildīgie dienesti uzskata, ka tas it kā apdraudot cilvēkus un apkārtni. Pret koka nociršanu iebilst gan iedzīvotāji, gan pieredzējis dižkoku pētnieks, taču Dabas aizsardzības pārvaldei ir šķitis pietiekami ar viena vienīga arborista atzinumu.
Latvijas piedalīšanās 2018. gada Ziemas olimpiskajās spēlēs ir apdraudēta. Uz šādu risku norādījusi Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), paužot neizpratni, kāpēc Ministru kabinets nolēmis nesteigties ar jauna Antidopinga biroja izveidošanu, uz laiku atliekot šī jautājuma izskatīšanu. (1)
Latvijas dzelzceļa meitasuzņēmuma LDz Cargo bijušais valdes priekšsēdētājs Māris Bremze ir pārkāpis faktiski visas būtiskākās saistības, ko pagājušajā gadā bija uzņēmies, noslēdzot vienošanos ar savu bijušo darbavietu un apmaiņā pret šiem solījumiem saņemot iespaidīgu kompensāciju pusgada atalgojuma apmērā, kas ļāva viņam pērn par nepilnu pusgadu algā saņemt 218 tūkstošus eiro. Tā rāda Pietiek rīcībā nonākusī Bremzes parakstītā vienošanās, ko šodien publicējam
Izkārnījumi, sastāvējies, netīrs ūdens dzirdināšanai, teritorija netiek kopta, jo pieblīvēta ar būriem, šauras ejas, saauguši krūmi, baseini ar netīru ūdeni, - šādu ainu privātajā putnu patversmē Jūrmalā, kuras saimniece Anete Asare par savu veikumu pat saņēmusi Latvijas lepnuma goda nosaukumu, nule konstatējusi Veselības inspekcija, kas līdz šim konfliktā ap patversmi bija turējusies nostāk.
Reņģe mētelī 24 Sep 2017 | 03:00
Vai kažokā. Tālākās interpretācijas lai paliek katra lasītāja izvēles ziņā. Jo prastais latviešu tradicionālais ēdiens - siļķe kažokā nobāl, salīdzinot ar notikumiem, kas pēdējā laikā ir vandījušies Latvijas iemītnieku saziņas telpā.
Pēdējā gada laikā no veselības ministres Andas Čakšas puses tiek īpaši akcentēts finanšu trūkums medicīnas nozarē, un tās šī gada budžetā plānots palielināt uz budžeta deficīta rēķina.