Latvijas sociālās informācijas portāls - Social.lv

Burtu lielums
  • Lielāks teksts
  • Normāls teksts
  • Mazāks teksts

Padomi

Kas ir fiziskās personas maksātnespējas process?

2. novembrī vairāki lasītāji Kurzemniekam zvanīja saistībā ar ziņu par SIA Kuldīgas RPB tiesas procesu pret trim tās dalībniekiem. Ziņā bija minēts, ka divi dalībnieki pieteikuši fiziskās personas maksātnespējas procesu. Lasītāji jautāja, kas tas īsti ir un kā to pieteikt.

Lasīt tālāk...
 

Medmāsa bankrotē un sāk jaunu dzīvi bez parādiem

Oktobrī pabeigts Latvijā pirmais fiziskās personas maksātnespējas process, informē Latvijas Kredītņēmēju apvienības (LAKRA) valdes loceklis Jānis Āboliņš. Finansiālās saistības dzēstas medmāsai Žannai (vārds mainīts). LAKRA pārstāvji akcentē, ka līdz ar šo veiksmīgo gadījumu var uzskatīt, ka «fiziskās personas maksātnespējas likums reāli darbojas arī dzīvē».

Lasīt tālāk...

Jautājiet juristam

No cik gadiem maksā alimentus, kādā apmērā? Vai varu bērnu paņemt pie sevis? Vai var aizvest bērnu uz ārzemēm ? ...

Lasīt tālāk...

Pabalsts nav alga

Jautājums. Saņemam kopšanas pabalstu 100 latu mēnesī par vecu, slimu mammu, kura ir pirmās grupas invalīde. Esmu viņas meita, vienīgais bērns. Man ir 60 gadu, diemžēl darba stāžs tikai 25 gadi. Vai mātes kopšanas pabalstu ir iespējams noformēt kā manu algu, iemaksājot VID kādu summu, lai man tas laiks, kamēr rūpējos par mammu, skaitītos darba stāžā? /  Melita Neretas novadā

Lasīt tālāk...

Vadītāja tiesības

Ministru kabinets ir veicis grozījumus noteikumos "Transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas kārtība un vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas un atjaunošanas kārtība". Izmaiņas stāsies spēkā 2013. gada 2. janvārī.

Lasīt tālāk...

Robežsardze atgādina – pārliecinieties par bērnu ceļošanas dokumentiem

Sākoties vasaras brīvlaikam, Latvijas Robežsardze atgādina – plānojot savus ceļojumus pārliecinieties par nepieciešamajiem bērnu ceļošanas dokumentiem

Lasīt tālāk...

Jaunumi gan valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības saņēmējiem, gan sniedzējiem

Jaunumi gan valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības saņēmējiem, gan sniedzējiem

Tas, ka cilvēks ir trūcīgs un viņam nav naudas tiesāšanās izdevumu segšanai, nebūt nenozīmē, ka viņam šā iemesla dēļ būtu laupīta iespēja aizstāvēt vai panākt savu taisnību tiesiskā ceļā. Par to gādā Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums un tā īstenotāja – Juridiskās palīdzības administrācija (JPA).

Lasīt tālāk...
Lapa 1 no 7
 

Social.lv citā valodā

English French German Russian Latvian Lithuanian Estonian